Schémy manipulácie kryptomien mohli byť nájdené a zmarené novým algoritmom

Algoritmus môže pomôcť regulátorov trhu predvídať a zabrániť schémy kryptomena že vidia obchodníci stráviť sedem miliónov amerických dolárov za mesiac, len aby zistil, že cena ich nakupované meny klesá režim rozvinie.
 
Čerpadlo-a-dump schémy sa používajú na umelé nafúknutie ceny cryptocurrency – typy virtuálnej meny – tak, že organizátori schémy môžu predávať meny so ziskom. Systém však funguje tak, že sa stovky alebo tisíce investorov spoločne stretnú, aby zvýšili alebo „načerpali“ cenu – niektorí z nich nekonajú dostatočne rýchlo, keď cena stúpa, a preto stratia peniaze.

peníze
 
Dlhodobo využívané tradičnými finančnými trhmi sú aj systémy na čerpanie pumpy a skládok bežné aj v kryptografických finančných trhoch. Organizátori čerpacích a dumpových systémov často využívajú svoje vedomosti na to, aby získali z akcií čerpacích a čerpacích staníc na obetiach spoločníkov čerpacích staníc, a prax stojí na trhu s krypto- menami 7 miliónov USD za mesiac. Podvedení systémom, mnohí investori ponáhľajú do nákupu niektorých mincí a strácajú peniaze.
 
Teraz, prvýkrát, výskumníci z Imperial College v Londýne študovali čerpadlá a dump systémy, ako sa to stalo a vyvinuli algoritmus strojového učenia, ktorý by mohol pomôcť regulátorom trhu predpovedať a zabrániť tomuto typu manipulácie s trhom. Úvodný návrh príspevku je publikovaný na arXiv.
 
Trhové manipulátory
 
Organizátori čerpacích a dumpových schém podporujú špecifickú kryptokurziu v krypto-výmenách, ako je Binance alebo Yobit, skupine ľudí, ktorí sa potom spoločne zhromaždia, aby si ju kúpili súčasne. Cryptocurrency je často relatívne neznámy symbol, ako EZToken alebo Tajcoin.

kryptoměny
 
Nárast dopytu spôsobuje, že hodnota meny prudko stúpa. Hoci trhy prirodzene kolíšu, úmyselná manipulácia s menou na zvýšenie hodnoty je známa ako „čerpanie“.
 
Keď mena vzrástla, počiatoční kupujúci rýchlo predávajú svoje mince a hodnota prudko klesá, známa ako fáza „dumpingu“. V tomto momente hodnota meny často klesla na úroveň, ktorá je nižšia, než čo mnohí užívatelia kúpili, čo znamená, že strácajú peniaze.

Schémy manipulácie kryptomien mohli byť nájdené a zmarené novým algoritmom
4 (80%)1