Jednoduché typy pre zdravie a krásu

  1. Dostatok spánku. Bod, ktorý zrejme netreba bližšie popisovať. Každá žena ale aj muž, ktorý sa už stretol so spánkovým deficitom, vie, aké utrpenie prináša. Na jednej strane je to psychická bolesť, s ktorou je ťažké bojovať, cítime sa malátny a neproduktívny. Najmä mamičky na materskej dovolenke o tom vedia mnoho, kedy sa aj zjavne jednoduchá a bežná činnosť stáva neprekonateľnou prekážkou. Taktiež aj ľudia pracujúci na smeny alebo trpiaci nespavosťou s tým majú skúsenosti. Na druhej, je to jeden z najdôležitejších bodov pre krásu fyzickú, dlhší spánkový deficit sa okamžite podpíše na pleti, jej kvalite, pružnosti, zviditeľnia sa kruhy a vačky pod očami. Nech patríte do ktorejkoľvek kategórie, pokúste sa využiť každú možnú chvíľu v prospech spánku, výborným pomocníkom na upokojenie je čaj z medovky lekárskej a vyšší príjem magnézia.

spánek

  1. Dostatok pohybu úmerne súvisí s bodom číslo jeden. Čím viac ste unavený, tým menej sa vám žiada pohybovať sa. Hoci nás aj malá fyzická aktivita dokáže zrelaxovať, pri väčšej únave nie sme schopný vykonávať ani základné cvičenia, ktoré sú pre náš organizmus prospešné. Ak si predsa nájdete trochu času a energie, skvelý príjem endorfínov vám zabezpečí beh, plávanie alebo joga. Pôsobia prospešne na pleť, rast vlasov, vyplavovanie toxínov, zníženie stresu a teda aj k pokojnému spánku.
  2. Dostatok vitamínov je veľmi dôležitý. Bohatá strava plná zeleniny, ovocia, strukovín a bielkovín je v neposlednom rade bodom, ktorý významne ovplyvňuje našu krásu a aj duševnú rovnováhu. Už dávno je známe prepojenie prospešných baktérií v čreve a psychického zdravia. Je možné ich dopĺňať probiotikami z lekárne alebo prírodnou cestou pitím kefírov, jedením jogurtov alebo kvasenej zeleniny.

meditace

  1. Dôležitým aspektom pre zdravé sebavedomie a tým aj krajší zovňajšok je udržiavanie dobrého psychického zdravia a pozitívne naladenie. Vnímanie samého seba je v otázke krásy najdôležitejším bodom. Môžete byť akokoľvek krásny, pokiaľ nemáte dostatočnú sebalásku a sebaúctu, žiadne zákroky ani kozmetika vám neprinesú pokoj. Základom pre krásnu pleť, zdravé vlasy je zdravie a starostlivosť o seba, ktorá ide ruka v ruke s akceptovaním svojho tela a aj nedostatkov.