Banská Bystrica vyhrala tretíkrát po sebe Tipsport ligu

Banská Bystrica to dokázala aj tento rok a pripísala si zisk titulu majstra Tipsport ligy. A dokázala to naozaj suverénne, keď svojho súpera Nitru porazila na stav série 4:1. Podarilo sa im to trikrát po sebe. V sezóne 2016/2017 porazili Nitru, v sezóne 2017/2018 Duklu Trenčín a v tejto sezóne zdolali opäť Nitru. Vyrovnali sa tým majstrovským Košiciam, ktoré získali titul v sezónach 2008/2009, 2009/2010 a v sezóne 2010/2011.

hokej

V poslednom dueli rozhodovali predovšetkým presilové hry. Nový majster ich využil v prvej tretine až tri z dokopy piatich. Na zápas prišlo spolu 2841 divákov. To znamená, že bolo úplne vypredané. Prvých šesť minút sa hralo pomerne vyrovnane, bez nejakých zaváhaní. V šiestej minúte strelili Banskobystričania úvodný gól. Puk bol vystrelený od modrej čiary, kde ho už len do siete dopravil Selleck. Po 41 sekundách však z „baranov“ opadla radosť, keď „Corgoni“ vyrovnali na  1:1. Nitra mala potom presilovú výhodu až štyroch minút, ktorú vôbec nevyužila na získanie ďalšieho gólu. Nedáš-dostaneš platilo aj v tomto dueli, kedy po nevyužitej presilovke Nitry strelil najproduktívnejší hráč ligy Faille druhý gól Bystrice. Tento gól padol v presilovke, rovnako po ňom nasledoval aj ďalší z hokejky McCormaca a Bystričania už mali náskok až dvoch gólov. Do konca druhej tretiny ešte strelil jeden Asselin a o jeden sa postaral Nitrianský hráč Šiška. V poslednej tretine zápasu zapečatili „barani“ svoje víťazstvo ich posledným gólom z hokejky Bartánusa. Zápas sa teda skončil 6:2 a stav série 4“1 pre Banskú Bystricu. Po zápase nastal na štadióne pod Urpínom ošiaľ.

zápas

Tento rok sa dostali do štvrťfinále dostali a nastúpili proti sebe tieto mužstvá: Banská bystrica vs Detva (4:1), Košice vs Poprad(2:4), Zvolen vs MAC Ujbuda (4:1) a Trenčín vs Nitra (2:4).
Do semifinále sa dostali: Banská Bystrica vs Poprad (4:2), Zvolen vs Nitra (3:4). Do finále sa teda dostali Banská Bystrica a Nitra, rovnako ako  v roku 2017.