Úspešné filmové adaptácie známych videohier

Filmy môžu vzniknúť na základe rôznych adaptácií či už vravíme o knižnej predlohe, ale výnimkou nie je ani námet na základe populárnej videohry. Áno aj videohry sú námetom pre film i keď je pravda, že v praxi sa takéto spracovanie môže stretnúť s nepochopením či priamo katastrofálnym scenárom a nedocenením zo strany publika. Poznáme niekoľko prípadov, ktoré toto pravidlo potvrdzujú, ale na druhej strane sme videli takisto niekoľko kvalitných filmov, ktoré sa tešia popularite a z daného námetu vyťažili maximum. A práve na tieto vydarené kúsky sa v tomto článku zameriame.

videohry

Resident Evil
Je pojem známy predovšetkým u hráčov videohier, ale podobne známy tiež u fanúšikov filmových hororov a katastrofických žánrov orientujúcich sa na tému zombie vírus. Zatiaľčo videohra RE bola hitom už v deväťdesiatych rokoch na konzole PS1, filmové spracovanie prišlo v roku 2002 a prekvapivo zožalo relatívne veľký úspech a solídne ohodnotenie kritikov. Sledujeme v ňom adrenalínovú atmosféru plnú zombie-masakru no odporúčam, aby ste pri filme nehľadali akúsi logiku či reálne prvky. Až potom si jeho sledovanie užijete.
Need for speed
Určite nemusíme predstavovať hráčom, ale fanúšikovia filmov ako Rýchlo a zbesilo takisto určite vedia, že Need for speed je titul, ktorý plnohodnotne uspokojí ich chtíč a za pravdu im dáva tiež celkom pozitívne hodnotenie kritikov. Určite nejde o nič béčkové, čakajte ľahký nadpriemer (60%).

projektor

Silent Hill
Ukojí požiadavky všetkých fanúšikov desivej hororovej atmosféry či už vo forme hry na herných konzolách alebo sledovania filmu. Vo všetkých prípadoch neoľutujete a filmové spracovanie je podobne desivé ako herné série, ktoré sa tešili popularite v ére PS1 a PS2.
Prince of Persia: The Sands of Time
Dosovka s jednoduchým názvom Prince je legendárnou hrou, v ktorej ovládate panáčika (Prince), skáčete cez nástrahy a „šermujete“ sa s protivníkmi. Oveľa realistickejšiu tvár dostal herný remake z roku 2003, no najúchvatnejšie je jeho filmové spracovanie z roku 2010.