Užitočné tipy pre výber hotela na dovolenke

VÝBER HOTELA

  • Nepozeráme sa na fotografiu miestnosti, ale jej  okolia:  fotografie si môžete vziať z akéhokoľvek uhla, takže aj skriňa bude vyzerať ako kaštieľ. Pre pomerne priestranné ubytovanie máte dosť 35 -40 m2.
  • Zistite si aj informácie o počte  izieb : Ak nechcete byť v preplnenom hoteli, ktorý sa hemží hosťami , vyberte si hotel s 200 až 300 izbami.
  • Zistenie hladiny hluku – ak nemôžete spať v žiadnom hluku, musíte zistiť, ako hlučný hotel bude: pozrite sa do služby Mapy Google, či sa nachádza cesta v blízkosti hotela, rušné ulice a miesta, kde sa turisti často zhromažďujú.

dubaj

  • Prečítajte si recenzie o hoteli – dávajte pozor na najviac opakované recenzie. Napríklad, ak je často napísané, že hotel má stiesnené izby, je to s najväčšou pravdepodobnosťou pravda. Celkové hodnotenie hotela je zvyčajne nadhodnotené: ak je nastavený „výborný“, znamená to, že hotel je jednoducho dobrý.
  • Pozerajte sa na kategóriu izieb  – kategórie izieb v rôznych hoteloch sa môžu veľmi líšiť. Takže pred nástupom do apartmánu alebo izby typu Superior sa pozrite na všetky ostatné izby a ich podmienky.
  • Berte do úvahy aj výhľad na more – ak je pre vás dôležitý výhľad z okna na more alebo blízkosť hotela k pláži, je najlepšie pozrieť sa na polohu hotela na mape.

hotel
Berte do úvahy všetky dodatočné náklady – na stránkach rezervácie uvádzali holú cenu izby bez poplatkov a dodatočných nákladov. Dane (môžu dosiahnuť 20% z ceny izby), prístup k Wi-Fi, parkovanie, raňajky – to všetko zvyšuje celkové životné náklady. Uvedením všetkých vyššie uvedených faktorov uvidíte skutočnú hodnotu ich pobytu. Ak nie ste spokojní, vždy si môžete nájsť lepšie ponuky. Neodporúčam platbu vopred – veľa hotelov ponúka aj platbu na mieste, tak prečo riskovať odcudzenie karty, zrušenie rezervácie alebo iné problémy?