Led trafá a napájacie zdroje

Všetky LED napájacie zdroje v našej ponuke majú vyše 99% spoľahlivosť a ponúkame na ne predĺženú 3-ročnú záruku. Tieto zdroje prevedú napätie z 230V na jednosmerný prúd zdroj 12V alebo 24V, ktoré je potrebné pre napájanie LED pásov. Ponúkame LED napájacie adaptéry a zdroje od 18W až do 400W.
Typy napájacích LED zdrojov
Interiérové napájacie LED zdroje
Tieto zdroje majú nižšie krytie IP20, tzn. sú vhodné do interiéru.
LED trafá na 12V
LED trafá v tejto kategórii sú zdroje jednosmerného prúdu 12V DC, vhodné len do suchého prostredia interiéru. Tieto zdroje pre LED pásy vyžadujú odbornú montáž – sú určené k pripojeniu do elektrickej siete 230V, balenie neobsahuje kabeláž a každé trafo je ešte potrebné ochrániť pred dotykom s vodivými časťami.

menic-napatia-12v-na-230v-600w

LED adaptéry na 12V
LED adaptéry sú zdroje jednosmerného prúdu 12V DC, vhodné len do suchého prostredia interiéru. Sú to zdroje pre LED pásy pripravené na okamžité použitie bez potreby odbornej montáže – na jednej strane je napájacia sieťová šnúra určená priamo do elektrickej zásuvky na 230V, na druhej zase výstup na 12V – koncovka JACK 5.5/2.1mm.
LED trafá na 24V
LED trafá v tejto kategórii sú zdroje jednosmerného prúdu 24V DC, vhodné len do suchého prostredia interiéru. Tieto zdroje pre LED pásy vyžadujú odbornú montáž – sú určené k pripojeniu do elektrickej siete 230V, balenie neobsahuje kabeláž a každé trafo je ešte potrebné ochrániť pred dotykom s vodivými časťami.
Vonkajšie napájacie LED zdroje
Tieto svietidlá majú minimálne krytie IP44, tzn. sú odolné voči striekajúcej vode zo všetkých smerov, čiže sú vhodné do interiéru aj exteriéru.
Vodeodolné LED zdroje na 12V
LED trafá v tejto kategórii sú zdroje jednosmerného prúdu zdroj 12V DC s krytím IP44 tzn. ochrana pred nebezpečným dotykom drôtom a odolné voči striekajúcej vode a IP67, tzn. že sú prachotesné a vydržia aj dočasné ponorenie do vody. Tieto zdroje pre vodeodolné LED pásy vyžadujú odbornú montáž – sú určené k pripojeniu do elektrickej siete 230V, každé trafo je ešte potrebné ochrániť pred dotykom s vodivými časťami a takisto aj zabezpečiť vodotesnosť spojov.

menic napatia

Výber na základe parametrov
Výstupné napätie
DC 12V – DC=direct current, čiže jednosmerný prúd, väčšina LED pásov v našej ponuke je na toto napätie
DC 24V – takisto ide o jednosmerný prúd, avšak o vyššie napätie
Maximálne zaťaženie
Výkon zdroja určíte na základe príkonu LED pásu (alebo iného osvetlenia), ktorý naň budete napájať. V parametroch LED pásu nájdete informáciu o príkone pásu na 1 meter. Maximálny príkon potom vynásobíte dĺžkou LED pásu, ktorú na daný zdroj chcete napojiť a dostanete maximálny príkon zostavy. Výkon napájacieho zdroja musí byť vyšší ako maximálny príkon zostavy, odporúčaná rezerva je minimálne 20%.
Napr. najpredávanejší LED pás so 60 SMD 3528 na 1 meter má príkon 3,6W na 1m. Ak chcete na zdroj napojiť 4m tohto pásu, potom potrebný výkon zdroja vypočítate nasledovne: 4m x 3,6W/m x 1,2 (20% rezerva) = 17,28W
K 4m tohto LED pásu si teda môžete vybrať buď LED adaptér na 18W alebo LED zdroj na 24W. Môžete si ale vybrať aj akýkoľvek silnejší zdroj – napr. z dôvodu budúceho rozšírenia alebo pre väčšiu rezervu.
Chladenie
Pasívne – zdroje s pasívnym chladením nemajú ventilátor, vďaka tomu majú tichší chod
Aktuálne – tieto zdroje majú zabudovaný ventilátor, spravidla majú tieto zdroje vyšší výkon
IP krytie
Na základe IP krytia viete, kde môžete zdroj použiť. IP je skratka slov International Protection (niekedy uvádzané ako Ingress Protection) a vyjadruje stupeň ochrany krytom.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup