V Chorvátsku nemusíte ležať len pri mori

  • Plitvické jazerá

Kto by nepoznal z filmu o najznámejšom indiánovi Winnetouvi krásne Plitvické jazerá. Tento národný park je zapísaný aj v Zozname svetového kultúrneho a prírodného dedičstva UNESCO.  V parku sa na piatich riekach nachádza šestnásť veľkých jazier a niekoľko malých. Plitvické jazerá sú každoročným lákadlom pre množstvo turistov. Možno tu vidieť smaragdovo zafarbenú vodu, ktorú zafarbil vápenec. Žije tam niekoľko druhov vzácnych rastlín a zvierat. Po riekach sa môžete previesť na loďkách a naplno si tak vychutnať pohľad na výnimočný Národný park Plitvické jazerá.

chorvatsko.jpg

  • Vianočné trhy v Zahrebe

Vianočné  trhy si nemusíte užívať každý rok len v susednej Viedni. Krásne vianočné trhy, čo dokazujú aj každoročné prieskumy, má Chorvátske hlavné mesto Záhreb. Chorvátsko má rozhodne svoje čaro aj v zimných mesiacoch. Vianočná rozprávka v Záhrebe stojí za pozornosť. Okrem tradičných trhových dobrôt má navrch fakt, že v porovnaní s inými mestami tam nie je veľký nával turistov. Vianočný Záhreb vás uchváti svojou výzdobou, atmosférou, pohostinnými ľuďmi. Okrem iných atrakcií je k dispozícií klzisko, či hudobné vystúpenia.

  • Dubrovník

Mesto Dubrovník je významné svojimi mestskými hradbami. Patria medzi najzachovalejšie mestské brány z obdobia stredoveku. Celé mesto Dubrovník má výnimočnú atmosféru, veď nie nadarmo sa označuje ako perla Jadranu.

  • Hrady

Ak ste milovníkmi histórie, môžete sa na svojej dovolenke v Chorvátsku zastaviť na  niektorom z hradov.  Navštíviť môžete Stari Grad vo Varaždine, Veliki Tabor, hrad Trakoščan alebo hrad Pazin.

vodopády.jpg

  • Rafting

Pre milovníkov vody, ktorých však už prestalo nudiť more sú k dispozícií rieky Cetina a Zrmanja.  Na riekach je možné z rôznych miest vyskúšať na vlastnej koži rafting. Adrenalínový zážitok je obľúbenou atrakciou pre skupiny.  V každej konkrétnej agentúre ponúkajúcej tento vodný šport poskytnú bližšie informácie. Na takto neobvyklú dovolenku nezabudnete. Plusom raftingu v Chorvátsku je nádherná príroda všade naokolo.