Peniaze za dovolenku

Leto je pomaly tu a so stúpaním hodnôt vonkajšej teploty mnohým prichádza na um dovolenka. Kedy sa oplatí ísť ?
Najlepšie ceny sú celkom isto na začiatku sezóny. Začiatok júna je termínom vskutku ideálnym.

eura.jpg

Kam ísť ?

  • Ak máme radi teplo. Potom voľme exotiku, alebo Egypt, Tunisko, Turecko

Ceny sú v júnových termínoch od 400€ za osobu aj so stravou all inclusive aj na dlhšie ako na 8 dní. Dva dni pred odchodom sú veru ceny super. Stačí mať zbalený kufor a sledovať ponuku na internete a byť v stave okamžite vyplatiť dovolenku.

  • Ak milujeme teplé počasie, ale nie horúčavu na umretie- potom si vyberajme skôr ostrovy Korfu, Rhodos, Krétu, Cyprus. Aj tu v tomto období nájdeme zájazdy od 300€ letecky na 8 dní s rôznou stravovacou ponukou. Výborné ceny má v týchto termínoch Hydrotour na Romaza Mare na gréckom ostrove Rhodos. Výborná je aj ponuka na Korfu. Hotel Athéna je  skvelou voľbou pre výber dovolenky s polpenziou. Nie ste viazaní na čas obeda v ubytovacom zariadení a môžete korzovať po ostrove.
  • Aj Bulharsko a Chorvátsko v tomto období sa predháňajú super cenami. Služby výborné- ceny tiež. V sezóne celkom isto porastú. V oboch prípadoch sú vhodnejšie južnejšie oblasti. Makarská riviéra v Chorvátsku a Primorsko v Bulharsku.
  • Taliansko je vhodné v tomto júnovom období hlavne v oblasti Sicília a Kalábria. Úžasná dovolenka v cenách okolo 400€. V sezóne celkom isto dvojnásobná
  • Španielsko, Portugalsko- majú dlhodobo vyššie ceny. Ale v júnových termínoch  sú tieto ceny pre našinca celkom prijateľné a ceny od 500€  zvládneme.
  • Francúzsko v ponuke cestovných kancelárii dlhodobo chýba hlavne preto, že by sme si to nevedeli zaplatiť. Smutné- ale celkom pravdivé.

pláž.jpg
  Treba si priznať, že na dovolenku šetríme podstatne dlhšie ako Nemci, Francúzi. Ak teda môžeme za dovolenku zaplatiť v počiatku sezóny menej ako v samotnej sezóne , tak to radi využívame. Prirodzene, ak nám to  pracovné a rodinné možnosti dovolia.