Efektívne, ekonomické a efektné osvetlenie? Čo tak LED panel?

Lámete si hlavu nad tým, ako čo najlepšie osvetliť obývaciu izbu, kuchyňu, spálňu alebo garáž, či pivnicu? Zabudnite na klasické lampy so žiarovkami, ktoré žerú kopec elektrickej energie a navyše neposkytujú osvetlenie, z ktorého by ste padli na zadok. Vyskúšajte svoj domov osvetliť absolútnym hitom týchto dní. Reč bude o LED paneloch.

Lavičky osvetlené svetlom zhora.jpg

LED panely poskytujú dokonalé osvetlenie a keďže ide o LED technológiu, tak sú jednoznačne veľmi ekonomickou voľbou. Zanedbateľná sa samozrejme nie je ani ich šetrnosť k životnému prostrediu. Panely si môžete zaobstarať v rôznych veľkostiach. Tieto patria k tým klasickým:

  1. 25 X 40 centimetrov
  2. 15 X 15 centimetrov
  3. 17 X 17 centimetrov

Poznámka: V tomto prípade ide o štvorcové panely. Na trhu však dostanete aj okrúhle kúsky. Pri nich sú rozmery uvedené ako priemer kruhu. Tento detail si všímajte hlavne pri nákupe cez internet, kedy si nemôžete danú kúsok pozrieť na vlastné oči.

Určite vás bude zaujímať i cena tohto, nie úplne klasického, typu osvetlenia. Konkrétne samu záleží od daných rozmerov. Tie najmenšie panely s rozmermi okolo 15 X 15 alebo 18 X 18 centimetrov, dostanete aj za smiešnych šesť eur. Väčšie alebo vyslovene dizajnové kúsky stoja i okolo tridsiatich šiestich eur.
Montáž panelu je veľmi jednoduchá. Môžete ho voľne pripevniť na stenu či na strop. Pokiaľ však máte tú možnosť ( hovoríme najmä o stropoch a stenách zo sadrokartónu), môžete ho zapustiť i do steny. Stačí do nej urobiť malý výrez, panel osadiť a je hotovo.

Obrázok s panáčikom, ktorý ukazuje na žiarovku, v ktorej je zelený strom a vtáky.jpg

Výkon svetelnosť, spotreba a tak ďalej:

  • Tak ako to už býva pri všetkých LED diódach, životnosť panelov sa pohybuje okolo päťdesiatich tisícoch hodín svietenia.
  • LED panely majú väčšinou výkon okolo 12 V
  • Svetelnosť sa pohybuje približne okolo 100 lúmenov

Poznámka:Svetelný panel s výkonom 12 V a svetelným tokom 1100 Lúmenov, svieti rovnakou silou ako klasická 90 W žiarovka.