Päť typov ako sa počas horúcich letných dní schladiť

Milovníci leta si zrejme užívajú teplé dni plnými dúškami a nič im v tom nebráni. Niektorým ľuďom však vysoké teploty prekážajú, nevedia sa sústrediť na prácu, nechutí im jesť a nemajú snahu vôbec niečo robiť. V takýchto dňoch, hoci sa z nich tešíte, každý hľadá nejaký spôsob ochladenia sa, aby horúce dni boli predsa len znesiteľnejšie.

větrák.jpg

  1. Bazén – ak máte na záhrade bazén, alebo ho máte možnosť využiť niekde inde, neváhajte ani chvíľu. Nie je nič príjemnejšie ako sa schladiť na celom tele v príjemnej vode, zrelaxovať a užiť si príjemný deň. Len dávajte pozor na úpal.
  2. Klíma/ventilátor – ak sa rozhodnete ostať dnu a nevystrčiť z domu, či bytu ani päty, klíma alebo ventilátor sa stanú vašimi novými najlepšími priateľmi. Vzduch sa aspoň trochu ochladí a bude znesiteľný, ale opäť si dávajte pozor, aby ste pri dlho pustenej klíme, či ventilátore neprechladli.
  3. Studený nápoj – hoci je pravdou, že liať do seba litre ľadovej vody nie je úplne ideálne a na udržanie rovnováhy v tele by ste mali piť teplejšie nápoje, ak je vonku teplo, ľahko sa to píše, ťažšie už realizuje. Doprajte si napríklad džús s ľadom, či vodu s mätou a ľadom, ktorý vás príjemné schladí a zaženie neustály pocit smädu.
  4. Obklad – ak nemáte po ruke žiaden ochladzovač vzduchu, ani nemáte záhradu s bazénom, či možnosť ísť na kúpalisko, skúste si navlhčiť malý uterák studenou vodou a opakovane si ho prikladať na čelo, tvár a prípadne aj iné časti tela. Príjemne vás schladí a je to najúčinnejší spôsob, ak neexistuje iná možnosť.
  5. Iné – skúste urobiť prievan, alebo vyberte z mrazničky mrazenú zeleninu. Toto sú najjednoduchšie typy, ako sa rýchlo a účinne schladiť, nie však na dlhodobo. Skúste teda pohľadať ideálne riešenie čo najskôr, aby ste leto prežili príjemne a bez väčších komplikácií.

posezení u bazénu.jpg

Počas teplých dní hlavne nezabúdajte na to, že treba piť dostatok vody, treba jesť, hoci na jedlo možno nemáte až takú chuť a tiež na to, že aj priveľa používania klímy, či ventilátora môže byť škodlivé. Dbajte teda na to, aby ste si nespôsobili ešte väčšie problémy a najmä, užívajte si leto so všetkým, čo k tomu patrí.