Aku maju v Bulharsku menu?

Poznáte Bulharsko? A boli ste už niekedy v ňom? Ja som už v Bulharsku bola dvakrát a bolo to tu veľmi pekné. Bola som tu s dedom a babičkou. Doteraz si to pamätám, ako keby to bolo včera. Nádherné more, veľké vlny…vtedy som bola ešte dieťa. Ale hoci som bola dieťa, more som už dávno vnímala. Prvýkrát, keď som v Bulharsku bola, som mala šesť rokov a druhýkrát som mala osem rokov. Doteraz na Bulharsko spomínam ako na najnádhernejšiu dovolenku, čo som zažila. S babičkou a dedom sme si to veľmi užili. Bol to ich nápad ma sem vziať a tiež že sa im veľmi podaril, pretože som bola z Bulharska úplne nadšená. Viete vôbec, aká je v Bulharsku mena?

plaz

Je to ľava. Bulharsko je krajina, ktorá ma doslova očarovala a ak by som sem mala ísť šancu ísť znova, hneď by som išla. Pre mňa to boli nezabudnuteľné zážitky, ktoré nikdy z hlavy nevymažem a nezabudnem. Keby som mohla čas vrátiť späť a ísť do Bulharska, hneď by som to urobila. Bulharsko je úplne nádherná krajina a pritom úplne iná, než ostatné krajiny, v ktorých som bola na dovolenke. Má svoju zvláštnu nádhernú atmosféru, ľudia sú tu podľa mňa prívetivejšie, milšie, ústretovejšie a ochotnejšie. Bulharsko je moja srdečná záležitosť.

dovolena

Pokiaľ sa niekedy budete chcieť ísť pozrieť do Bulharsko, odporučila by som vám mesto Tsarevo, kde som s babičkou a dedom bola. Je to tam úplne nádherné. Našla som si tam jedno miesto, kde bolo toľko mušlí, že by som ich do smrti nespočítala. A ako malé dieťa som ich samozrejme stále zbierala a bola z nich nadšená. Ani sa nedivím. V Bulharsku v tom čase nádherne svietilo slniečko, keď som tam bola. Dávala som si tam zmrzliny jednu za druhou a napriek tomu som nebola chorá. A to bolo na tom všetkom kúzelné. Hneď by som si to zopakovala s dedom a babičkou znova, keby som mohla. Kiež by šiel vrátiť čas, hrozne by som si to priala.