Umývanie vlasov bez šampónu. Mýtus alebo realita?

Ukázalo sa, že v poslednej dobe sa šampónovanie hlavy stalo veľmi populárnym. Faktom je, že šampón čistí pokožku hlavy chemicky pomocou sulfátov a iných povrchovo aktívnych látok. Tieto chemikálie dokonale zvládajú nečistoty a zvyšky ukladania, ale súčasne nechávajú vlasy bez ochranného filmu a nadmerne ich usušia. Ženy aj muži na celom svete odmietajú šampóny, aby vrátili prirodzenosť vlasov a nevystavovali pokožku chemikáliám. Čo je skryté pod novou metódou starostlivosti o vlasy bez šampónu? Kondicionér vám tiež umožňuje vyčistiť vlasy iným spôsobom – fyzickým, bez toho, aby ste im ublížili alebo ich zbavili prirodzenej vlhkosti.

panenka

· V prvom rade všetko kúzlo tohto originálneho prístupu ocenia majiteľky suchých, krehkých, nepoddajných, tuhých alebo vlnitých vlasov a tí, ktorí trpia nadmernou suchosťou pokožky hlavy, alebo alergiou na sulfáty. Po umytí len s kondicionérom alebo balzamom vlasy získavajú špeciálnu jemnosť a hodvábnosť. Šampón vynechajte úplne.

· Dobre navlhčite vlasy teplou vodou. Dajte na dlaň kúsok kondicionéra (približne dvakrát viac ako obvykle používate) a presne ho rozložte na celú dĺžku vlasov. V priebehu 3-4 minút masírujte korene vlasov. V prípade potreby striedajte teplú a studenú vodu.

· Skúste kondicionér nahradiť sódou. Zmiešajte 2-3 čajové lyžičky sódy a 50-70 ml. teplej vody. Na vlhké vlasy je potrebné dať sódu a masírovať pokožku na pár minút. Potom všetko umyte s použitím jablčného octu. Roztierajte ocot na všetky vlasy a opláchnite vodou.

vlasy

Snažila som sa použiť radu kaderníka. Musím povedať, že sa mi páčil výsledok – moje vlasy sa stali mäkkými, poslušnými. Zdá sa mi však, že s týmto spôsobom sa vlasy znečisťujú. Preto stále striedam umývanie kondicionérom s tradičným umývaním šampónom. Chce to samozrejme trpezlivosť ale hovorí sa trpezlivosť ruže prináša.