Hladká pokožka je Vašou vizitkou!

Kedysi dávno ženy nemali žiaden problém so svojou pokožkou. Všetko bolo prirodzené, jemné chĺpky sa jednoducho nosili na všetkých častiach tela. Avšak, nadišla iná doba, prišla nová móda a do popredia sa dostala hebká a pekná koža bez jediného chĺpku. Myslím si, že takto je tomu dodnes a mnoho žien si zakladá na tom, aby chodili upravené. No taktiež si myslím, že mnoho z nás s danou témou bojuje každým dňom. Každá z nás sa v duchu sama seba pýta, ako zabrániť vrastajúcim chĺpkom, ako to vlastne urobiť, aby naša pokožka zostala hebká pár dní alebo dokonca týždňov?žena s bielym papierikom.jpg
Možno nedokážeme vyriešiť každý váš problém, ale o správnom holení toho vieme pomerne dosť!
Prvým a to asi najdôležitejším a najzákladnejším bodom je výber tej správnej žiletky. Nemíňajte zbytočne svoje peniaze za lacné napodobeniny. Skôr či neskôr ich totiž vyhodíte a budete si musieť zaobstarať nové a lepšie. Preto si už radšej dopredu vyberte lepší výrobok od overených značiek s dlhoročnou tradíciou. A ak vás nebaví stále donekonečna vyhadzovať použité žiletky a nakupovať nové, pozrite sa po nejakom elektrickom holiacom strojčeku. V dnešnej dobe je ich na trhu nespočetné množstvo a určite si aj vy nájdete svojho obľúbenca.
Holenie je teda poriadna veda a práve preto by ste sa mali naučiť pracovať so žiletkou z rôznych uhlov. Naše chĺpky sa totiž od tých mužských líšia a práve preto by sme sa k nim nemali správať rovnako. Pri tomto spôsobe totiž môžete predísť aj rôznym nepríjemným malým poraneniamholiaci strojček v kozmetickej taške.jpg
Pri holení používajte rôzne krémy, peny a kozmetické prípravky, aby ste si zabezpečili príjemne vyzerajúcu a na dotyk jemnú pokožku. Ani v tomto bode by ste nič nemali zanedbať. Radšej si priplaťte a uvidíte, že ten výsledok vám vyrazí dych.
No a napokon by ste určite nemali zabudnúť na jednu dôležitú informáciu a tou je tá, že holenie neznamená peeling. V preklade to znamená, že pri holení sa určite nezbavujete aj odumretých buniek kože. Práve preto by ste svoju pokožku mali pravidelne ošetrovať a nezanedbávať ju.