Spoznajte vhodný štýl bývania pre vás

Minimalizmus
Vašim krédom je: V jednoduchosti je krása. Čistý, nezaprataný priestor vám pomáha udržovať čistú myseľ. Nie je veľa vecí, ktoré vlastníte, ale každá je kvalitná a dobre sa o ňu staráte. Ste jednoducho minimalista.
Klasický
Myslíte nadčasovo. Nepodliehate módnym trendom, pretože sám tieto trendy udávate. Nábytok musí byť kvalitný a zároveň praktický. Tvary skôr jednoduchšie, symetrické. Farby decentné. Vo vašom interiéri nie je miesto pre žiadnu extravaganciu. Slovami klasika: „Ste klasik.“

obývák

Glamour
Uctievate dokonalosť, okázalosť, prepych a veci, ktoré vyzerajú draho. Milujete zamat a lesk, baroko a rokoko. Určite viete, kde je vo vašom meste starožitníctvo, lebo ste glamour.
Romantický
Túžite po jemnosti. Vo farbách, tvaroch, materiáloch aj doplnkoch. Ste milovníčka kvetinových vzorov, zamilovaných filmov, pastelových farieb a vzdušných priestorov. Už dávno máte svoj štýl v srdci.  

Shabby chic
Oslavujete ženskosť, dávne časy, pastelové farby, nostalgiu, patinu, kvetinové vzory, záhrady, vankúše, prikrývky, svietniky a sviečky. Všetko chcete, aby vyzeralo opotrebovane. Keď to tak nie je, tak si to vyrobíte.
Provensálsky
Levanduľa vo váze, na hrnčeku, v skrini, vo vankúšiku. Košík na záhrade, v kuchyni, v kúpeľni, aj v spálni. Veľké biele okná do záhrady. Na oknách vzorované závesy. Bylinky v kvetináčoch.  Bylinky na kvetináčoch. Takýto svet sa vám páči.
Vidiecky
Akoby všetko, čo od života potrebujete bolo teplo domova a príroda. Robí vám radosť, ak to doma vonia bylinkami, pečenými buchtami alebo variacim sa slivkovým lekvárom. Nábytok je naozaj drevený, hrnček na kávu je pokojne plechový a najkrajšia kytica je lúka za domom.

pokoj

Industriálny
Vo veciach vidíte viac ako ostatní. Vo vodovodnej trubke lampu. Nepotrebujete veľa stien, chcete otvorený priestor. Ani na tých pár stien nedáte omietku. Máte radi pohľad na surovú tehlu. Viac ako ktokoľvek iný sa budete tešiť cvikacím hodinám zo starej továrne. Zavesíte si ich na stenu.
Koloniálny
Milujete ťažký vyrezávaný nábytok, teakové drevo, kožu. Priťahujú vás diaľky. Exotika. Mali ste byť cestovateľom. Chcete luxus a originalitu. A možno by ste privítali aj návrat v čase.
Škandinávsky
Potrebujete štýl. Praktický a variabilný. Ste minimalista a k tomu ekológ.  Máte radi bielu farbu, kombináciu s drevom, praktické doplnky a vankúše s  geometrickými vzormi.

kuchyně

Hygge
Hygge je pocit. Udržiavanie vnútorného šťastia. Veci máte preto, aby ste si dopriali pohodlie, relax a  útulnú atmosféru. Máte ich iba toľko, aby ste mali dostatok miesta pre rodinu, priateľov a zážitky. Práca zostáva v práci.
 
Pravdepodobne ste sa v niektorom štýle „našli“. A možno ich bolo viac. Medzi niektorými štýlmi v podstate ani neexistujú hranice a spoločné prvky nájdete v jemných obmenách v niekoľkých. Váš dom je váš hrad, takže pokojne a s citom si môžete zariadiť vaše bývanie aj vo viacerých štýloch.