Na Steame pribudla nová funkcia Remote Play Together

Hráči do poslednej chvíle dúfali, že Google Stadia bude revolúciou v streamovanom hraní. Stadia, okrem iného, sľubovala hry v 4K rozlíšení so 60FPS. Mnohí recenzenti, ktorí sa dostali do styku s touto novou službou, však zostali sklamaní. Chuť a úsmev na perách nám môže prinavrátiť Valve. Z ničoho-nič vyšli na svet s aktualizáciou, ktorá na platformu Steam priniesla novú, kooperatívnu funkciu s názvom Remote Play Together.Herný ovládač.jpg
 
Remote Play ponúka užívateľom možnosť zapojiť vašich priateľov do hry a to aj vtedy, ak samotnú hru vôbec nevlastnia. Stačí, ak čo i len jeden hráč nainštaluje danú hru, pozve cez službu Steam kamarátov a ide sa na to! Valve oficiálne uvádza, že prostredníctvom Remote Play je možné pozvať až 3 hráčov, no pri rýchlejšom internetovom pripojení ich môžete pozvať viac.
 
Funkcia funguje na princípe streamovania, kedy hostiteľ prenáša vlastný obraz a zvuk, pričom ostatní poskytujú naspäť svoje ovládacie signály. Taktiež majú pod kontrolou aj hlasitosť a hlasové konverzácie. Hostiteľ má na výber, či chce zdieľať aj svoju klávesnicu a myš.
 
Valve sa pýši faktom, že pri dostačujúcom spojení dochádza nanajvýš k omeškaniu o niekoľko milisekúnd. Hry je možné hrať aj na iných zariadeniach akými sú telefóny, tablety, TV a iné PC. Stačí si nainštalovať aplikáciu Steam Link, ktorá vás prepojí s vašim PC a môžete začať. Valve odporúča pripojenie cez 5GHz Wi-Fi alebo ethernet. Pri stálom pripojení je samozrejmosťou aj podpora 1080p a 60FPS, pri výkonnom zariadení aj rozlíšenie 4K. Podporované sú aj herné ovládače i Steam Controller.Nápis „GO PLAY“.jpg
 
Steam oslavuje príchod Remote Play veľkým výpredajom kooperatívnych hier. Nájdete tu kúsky ako Overcooked 2, Divinity 2: Original Sin, Cuphead, The Binding of Isaac: Rebirth, Mortal Kombat 11, Injustice 2 a mnohé iné. Výpredaj potrvá do 25. novembra.