Vyrobte si do bytu dekorácie z papierových kvetov

Papierové kvety sa nehodia len na výstavku do školy, alebo detskej izby. Ak túto techniku zvládnete dobre, z výsledku budete milo prekvapení. Nejedná sa pritom o nič ťažké. Prvé dva, či tri kúsky vás možno neohúria, ale verte, že pri pitom budete veľmi spokojní. Môžete ich použiť ako dekoráciu do vázy, namiesto tých sušených. Nemajú síce žiadnu vôňu, no na druhej strane neopadávajú a vydržia krásne, po dlhý čas.

dekorace
 
Na výrobu kvetov z papiera budete potrebovať len niekoľko drobností.V prvom rade, samozrejme papier. Na výber máte niekoľko možností. Asi najlepšie sa pracuje s krepovým papierom. Ak natrafíte na kúsky v vyššou gramážou, je to tá najlepšia voľba. Druhou možnosťou je farebný papier, ten však musí byť o čosi hrubší, ako ten klasický, kvety by sa vám inak len trhali a cielený efekt, by ste jednoducho nedosiahli. Zaobstarať si môžete aj papier z filcu. Nejedná sa síce o papier v pravom slova zmysle, ale o kúsok filcovej látky. Na tento účel, sa však taktiež hodí priam ideálne. Okrem samotného papiera budete potrebovať kvalitné nožnice, drevené špajle a lepidlo. Môžete použiť aj tavnú pištoľ. Budete však potrebovať takú, na ktorej si viete nastaviť rôzne teploty. Príliš horúce lepidlo v kombinácii s jemným papierom, nefunguje správne. Papier sa vám začne krútiť a trhať. Spomínané, kvalitné nožnice taktiež nepodceňte. Ak budú tupé, nikdy z papiera neodstrihnete dokonalé pásiky, či iné potrebné tvary.
 
Samotné postupy sa od seba líšia.Urobíte najlepšie, ak si na internete vyhľadáte video postupy. Natrafíte aj na návody bez videa, pri nich však len ťažko pochopíte niektoré dôležité detaily. Áno, táto práca je práve o nich. Ak si myslíte, že by ste takúto aktivitu sami nezvládli, papierové kvety si viete aj kúpiť.
 
umění

Kde ich použiť
 
Papierové kvety môžete vložiť do vázy, kde ideálne zastúpia tie živé, alebo sušené. Môžete z nich však vytvoriť aj girlandy, nástenné dekorácie, alebo nimi pokojne oblepiť rám zrkadla. Fantázii sa hranice jednoducho nekladú, takže sa nebojte experimentovať. Druhým spôsobom, ako môžete takéto netradičné kvietky využiť, sú rôzne módne doplnky.