Vincent van Gunár, neznámy slovenský portrétista

– Toto nádherné sídlo dal v 17. storočí vybudovať slovenský gróf Ďuribácsi. Ide o mestský palác, vyznačujúci sa barokovými stavebnými…, pokračuje lektor a účastníci prehliadky len

uznanlivo prikyvujú a zároveň sa predháňajú v usmievavých grimasách, pomaly sa šuchtajúc počas prehliadky bežného domu v malom slovenskom meste.

Dovolenka,obrázok

– A tu, milí návštevníci, zapichnite prosím obdivné pohľady do portrétu grófa, ktorý namaľoval vtedajší vrcholný portrétista Vincent van Gunár, „prilieva olej do ohňa“ lektor.

– Ale strýko, veď to si ty, vykríkne 9 ročný návštevník. Ako je to možné, keď obraz namaľovali v 17. storočí ?

– Vidím, že školstvo sa zlepšuje, máš postreh a rozvinuté kritické myslenie, chváli ho strýko. Je to len taká naša rodinná zábavka, hráme sa, nie je to portrét, je to fotografia na plátne.

– Aj ja taký chcem, zvolá malý rodinný príslušník na návšteve svojich príbuzných a obdivuje ďaľšie skvelé „Gunárove portréty“.

– Chceš sa cítiť ako grófsky potomok ? Nič ľahšieho, stačí si otvoriť blog https://www.fotkyzababku.sk/blog a tam sa všetko dozvieš.

Gróf Ďuribácsi

Máte priveľa fotografií ? Ani vy už poriadne neviete, kde máte ktoré uložené ? A keď sa chcete pochváliť pred návštevou, tlačíte sa všetci pred malinkým monitorom smartfónu ? Pamäť počítača zahltená tisíckami digi fotografií ? Sem tam kliknete vedľa a drahocenný záber z ešte drahšej dovolenky je nenávratne stratený v digitálnej džungli ? Upadáte do rozhodovacej paralýzy pri triedení a mazaní ? Fotky za babku majú riešenie, záchranné koleso, aby ste sa v digitálnom mori neutopili. Aké ? Vybrať najlepšie snímky a nechať u nás vytlačiť ! A najlepšie z najlepších premeniť na fotoobrazy. Nie je to krok späť. Prežilo divadlo, prežilo kino, prežila gramoplatňa a úspešne prežíva aj tlačená fotografia, najlepšie pekne usporiadaná vo vkusnom albume, ktorý počas návštevy poľahky vytiahnete a necháte kolovať. Výhody klasického média preverené časom, spájame s prednosťami digitálnej doby. Disponujeme najmodernejšími technológiami uchovávania vašich cenných životných okamihov. Všetko to za priaznivú cenu vybavíte aj z pohodlia Vášho domova. Zvečnite sa, otvorte si naše stránky a môžete sa zahrať na grófov…