Očakávaný film s názvom Gotti, v hlavnej úlohe Travolta

Na filmové plátna o malú chvíľu zavíta film, na ktorý sa osobne teším a myslím si, že dej filmu, ale aj obsadenie hlavných rolí už vopred napovedá, že pôjde o vydarené dielo so zaujímavým obsahom, ktorý v nás však zanechá aj určité emócie. Pôjde o autobiografickú drámu s mafiánskeho prostredia na čele s osudom hlavného predstaviteľa neslávne známeho klanu Gambinovej /kriminálnej/ rodiny, ktorým bol John Gotti. Práve John Gotti bol v skutočnosti jeden z najznámejších zastupiteľov mafie v USA.

gang

Hlavnú úlohu v pobobe tohto známeho a dnes už zosnulého" gangstra" si zahrá John Travolta, čo je podľa mňa pozitívna voľba, nakoľko je tento herec už všetkým veľmi dobre známy, no predovšetkým skúsený do takej miery, aby zvládol takúto náročnú rolu.

Podstata deju je totiž zameraná na životný štýl, či skôr životné problémy človeka, verejnosti známeho ako sympatický "mafián", políciou označovaného za "nepriateľa číslo jeden" a konkurenciou ale i "kolegami" sledovaného na každom kroku, pričom sa logicky bojí o život svoj, ako aj o život svojej rodiny, ale rovnako tak aj  o jej fungovanie, ktoré pod takýmto tlakom okolností nie je vôbec ideálne.
Počas deja môžeme navyše sledovať, akou cestou sa John Gotti dostal zo samého spodku / z ulice/ až na vrchol, teda veľaváženého občana, pred ktorým mala väčšina /aj vplyvných/ ľudí rešpekt. Na vrchole svojej "kariéry" mal Gotti v podstate takmer voľnú roku nad všetkým, čo sa v jeho okolí odohorávalo. Tým okolím chápeme pomerne rozľahlú oblasť, celý New York. Práve v tejto oblasti sa postupne jeho život kryštalizoval, od úplného detstva.

gangeři

Postupne sa vo filme dostávame k obdobiu, kedy je už Gotti starším pánom a má dospelého syna. Jeho syn sa ľahko dostáva do zabehnutého kolotoča "biznisu", aký sprevádzal jeho otca celý život. Je to ale vhodná voľba, či má vlastne na výber? Viac sa zatiaľ zistiť nedá, všetko nám prezradí až film, ktorý o malú chvíľu výjde.