Nerezové zábradlie: Aké poskytuje kvalitatívne stránky?

Prečo sa v prípade novej stavby alebo rekonštrukcie rozhodneme investovať takisto do zábradlia? Hlavným dôvodom je najmä fakt, že plní ochrannú, respektíve bezpečnostnú funkciu. Zakladali sme si tak hlavne na jeho funkčnej a praktickej stránke, no v súčasnosti sa do vyššieho záujmu dostávajú tiež vlastnosti ako dizajn, nenáročná údržba a dlhá životnosť. Tieto parametre dokonale spĺňa nerezové zábradlie.Schodisko, interiér.jpg

  • Nerezová oceľ je známa predovšetkým svojou odolnosťou a zvládne i náročnejšie podmienky (ide tak o vhodnú voľbu aj v prípade umiestnenia do vonkajšieho priestoru).
  • Zároveň vravíme o dlhej životnosti a dlhé roky zachovalom dizajne.

Pritom ako už bolo načrtnuté, nie je potrebná žiadna náročná údržba. Nerezovú oceľ jednoducho pretriete s vlhkou handričkou, prípadne však môžete siahnuť po špeciálnych čistiacich prostriedkoch, ktoré sa postarajú o lesklosť tohto zábradlia.

  • Forma nerezového zábradlia je tiež odolná voči nárazom a z vizuálnej stránky pôsobí elegantne, tiež štýlovo a nechýba istý vplyv luxusu. To sú jedny z dôvodov, prečo sa tento typ zábradlia hodí takisto do interiérov.
  • V skratke máme na výber medzi schodiskovým alebo balkónovým zábradlím.

Bližšia charakteristika nerezového zábradlia: Ide o druh zábradlia vyrábaný zo špeciálnej legovanej, respektíve nehrdzavejúcej ocele. Táto je známa ako nerezová či v skratke nerez. Medzi jej najznámejšie vlastnosti sa radí vysoká odolnosť, a to predovšetkým voči korózii, čím je pripravená dlhé roky čeliť tiež náročnejším vonkajším podmienkam.Balkón, váza, zábradlie.jpg
Oplatí sa?
Ak by sme sa však mali pozrieť aj na niektoré negatíva, pravdepodobne to bude najmä jeho vyššia cena, respektíve náročnejšie finančné náklady, avšak len pri prvotnej kúpe. Ale následne ide o spoľahlivú investíciu do budúcnosti, nakoľko vravíme o vyššej životnosti (okolo 50 a viac rokov) a tiež prakticky len minimálnej a nenáročnej údržbe.