Meranie fyzickej aktivity pomocou inteligentných hodiniek – podľa čoho vyberať smart hodinky na športovanie?

Pravidelná pohybová aktivita je pre ľudské telo a organizmus mimoriadne dôležitá, pretože pomáha s udržiavaním nie len fyzickej kondície, ale taktiež prispieva k podpore dobrého zdravotného stavu. Ak chcete zistiť ako ste na tom v oblasti fyzického výkonu alebo chcete mať lepší prehľad o vašej športovej aktivite, skvelým pomocníkom môžu byť práve inteligentné hodinky. Takéto hodinky však neslúžia len na meranie krokov či prejdenej vzdialenosti alebo množstva spálených kalórií, ale naopak dokážu toho oveľa viac. Ako však vedieť, ktoré športové smart hodinky sú pre vás tie pravé?

apple

Bežec, plavec či cyklista?

Základnou otázkou pri výbere športových hodiniek by malo byť to, na ktorý šport sa najviac zameriavate. Kým niektoré modely hodiniek sú prispôsobené pre konkrétne typy športov, ako napríklad modely odolné voči vode pre plávanie alebo navigácia a plánovanie trasy pre bežcov, iné naopak ponúkajú viaceré športové módy a možnosti stiahnutia rôznych užitočných športových aplikácií. Preto je potrebné si pri každých inteligentných hodinkách na športovanie dobre premyslieť, či uprednostníte jeden šport, alebo v prípade, keď sa nezameriavate vyslovene na jeden druh športu, zvolíte radšej hodinky pre univerzálne pohybové aktivity.

chytré hodinky

V zdravom tele zdravý duch

Ako sme už spomínali, šport a zdravie spolu veľmi úzko súvisia a určite vás teda neprekvapí, že moderné inteligentné hodinky ponúkajú vrátane rôznych športových funkcií aj mnohé funkcie a aplikácie zamerané na meranie a podporu dobrého zdravotného stavu. Práve rozšírené zdravotné funkcie môžu byť taktiež niečím, čo bude pre vás pri kúpe rozhodujúcim ukazovateľom. Väčšina športových modelov smart hodiniek ponúka najčastejšie základnú funkciu merania srdcového tepu, avšak modernejšie modely dokážu slúžiť aj ako pulzný oximeter na meranie hodnôt saturácie kyslíka v krvi, oznámiť vám ak príliš dlho sedíte a mali by ste sa začať hýbať, či dokonca vedia zavolať záchrannú službu alebo pomoc.