Ďalšieho muža zatkli za predaj zbraní na Dark webe

Prvýkrát ho zatkli vo februári po mesiacoch vyšetrovania federálnymi agentmi. Jeho prípad je najnovším prírastkom nelegálnych obchodných bustov darknet, ku ktorým dochádza v tomto roku v Spojených štátoch.

dark web

Drvivé inkriminujúce dôkazy
Federálni agenti napadli Smithov dom vo februári po jednomesačnom vyšetrovaní, ktoré ho spojilo s nezákonným predajom zbraní na tmavom webe.
Federálne čestné vyhlásenie predložené na súde odhalilo, že federálni úradníci začali vyšetrovanie prípadu 5. októbra 2017.
Zdá sa, že Smith kontaktoval federálneho tajného agenta na tmavom webe. Chcel si kúpiť granáty a iné výbušniny.
On by pokračoval v rokovaniach o predaji pušiek AR-15 a pri predaji agentovi pri dvoch príležitostiach.

Inkriminované dôkazy proti nemu sú ohromujúce. Čestné vyhlásenie ukázalo, že transakcia v hodnote 4 400 USD bola dokončená v spoločnosti Bitcoin 1. decembra medzi agentom a Smithom.
Ďalšia transakcia by sa uskutočnila 4. januára. Federálny agent bol v rokovaniach o tretej transakcii, keď bol začiatok zatknutia.
Počas zatknutia vyhľadávanie Smithovho domu prinieslo viac pušiek, ako aj dodávku LSD a metamfetamínu. Jeho manželka Julie Mae Smithová bola obvinená z vlastníctva drog a zatknutá.

Prokurátori hľadajú maximálny trest
Asistent amerického právneho zástupcu Justin Lee povedal, že Smith tiež vyrábal strelné zbrane v jeho dome.
Kúpil si materiály, ktoré požadoval na tmavom tkanive. Lee odhalil, že medzi októbrom 2017 a februárom 2018 Smith predal ôsmych pušiek jednému zo svojich tajných agentov.

web

Uprednostnil platby v službe Bitcoin. Lee dodal, že Smith mal v čase jeho zatknutia päť pušiek pripravených na predaj.
Smith bude odsúdený 7. septembra na okresnom súde v Sacramentu. Prokurátori požadujú maximálny trest od piatich rokov, ako aj pokutu vo výške 250 000 USD.
Smithova manželka bola tiež zachytená v drapáku a očakáva sa, že bude predložená na súde, aby vzala námietku. Má byť obvinená z vlastníctva kontrolovaných látok počas vyzbrojovania.
Zdá sa, že si dobre vedomá konania svojho manžela a pravdepodobne pomohla tak alebo onak.