Chorvátsko – raj na zemi

Chorvátsko sa počas leta vždy premení na raj Slovákov. A nie je sa čo čudovať. Chorvátsko je prekrásna krajina, ktorá ponúka všetko. S rodinou si môžete užiť nádhernú dovolenku pri mori, navštíviť krásne mestá a užiť si pravú dovolenkovú atmosféru. Chorvátske mesta ponúkajú turistom nádhernú atmosféru. Medzi najkrajšie chorvátske mestá sa radí napríklad Dubrovník. Krásne historické mesto na samom konci Chorvátska je obľúbené svojou atmosférou aj plážami. Pláže a more sú v Dubrovníku obľúbené kvôli čistej vode. Určite si však užijete aj atmosféru celého mestečka. Populárne sú najmä uličky v Dubrovníku.

chorvatsko

Úzke, upravené uličky dýchajú pravou historickou a dovolenkovou atmosférou. Celé mesto má historický nádych a vy si v ňom môžete vychutnať príjemný obed alebo kvalitnú chorvátsku zmrzlinu. Dubrovník rozhodne patrí k prekrásnym mestám v rámci celej Európy. Preto by bola veľká škoda, ak by ste ho nenavštívili. Či už v rámci týždňovej dovolenky alebo aj na pár dní ako výlet. Historických mestečiek má Chorvátsko oveľa viac. Vyhľadávaným dovolenkovým mestom je tiež Trogir a okolie. Historickou atmosférou dýcha celé mesto a vy rozhodne budete mať čo pozerať.

dubrovník

Keď budete v Chorvátsku, určite by ste nemali obísť Split. Split je známy pravou chorvátskou dovolenkovou atmosférou. Množstvo ľudí v kaviarňach a reštauráciách popri promenáde, krásne pamiatky, ktoré môžete navštíviť a kultúrne vyžitie pre každého. Split je skvelou voľbou aj na jednodňový výlet. Každé chorvátske mesto je niečím jedinečné, ale jedno platí určite. Chorvátsko ma atmosféru, ktorá niektorým dovolenkovým destináciám chýba. V Chorvátsku ide o pravú dovolenkovú atmosféru. Uličky, reštaurácie, pláže. To všetko si môžete užiť aj toto leto. Ak sa vyberiete do Chorvátska, nezabúdajte na cestovné poistenie. To vám rýchlo a lacno zabezpečí AXA-assistance.sk.