Aj filmový priemysel je jeden veľký biznis, ktorý si žiada obetu

Byť hercom a nechať sa predávať do filmov, to je taktiež práca, živobytie, určitý biznis, no a pravdepodobne takisto nie najľahší, aj pokiaľ by sme mnohí o takomto povolaní snili. Film sa natáča podľa predpísaného scenára, točí ho režisér a dobrý herec sa musí takmer doslova prevteliť do charakteru postavy, akú má zahrať. Myslím si, že to nedokáže každý. Takíto herci musia vedieť dokonale hrať pred kamerou, nesmie ich ovplyvniť stres, no možno ešte o niečo obtiažnejšia úloha, ktorú by mnohí nezvládli, je dokonalé stotožnenie sa s charakterom. To si veľakrát žiada obrovské zmeny ako na súkromnom výzore herca, jeho osobnosti, niekedy aj zdraví. Neveríte? Opíšem vám pár prípadov, ako sa točili slávne filmy.

herec

Asi už viacerí viete, že vo filme Zúriacy býk stvárnil hlavnú úlohu skvelého boxera herec Robert de Niro. A zrejme viete i nasledovné. Zo začiatku deja môžeme vidieť scénu, ako tento boxer vraví svojmu trénerovi, že nemá na to, aby boxoval vo vyššej váhovej kategórii. Podľa jeho tvrdenia má na to relatívnu drobnú, krehkú postavu. Avšak postupom filmu až po koniec vidíme, ako boxer viditeľne priberá na váhe. To neboli špeciálne úpravy či efekty, herec Robert de Niro musel počas natáčania filmu postupne priberať, dokonca až okolo 30 kilogramov!

Podobný prípad poznáme pri natáčaní filmu Sid a Nancy, avšak situácia pre herca, v tomto prípade Garyho Oldmana, bola možno povediac, ešte náročnejšia. Pre stvárnenie punkera Sida Viciousa, závislého na heroíne, musel množstvo kilogramov zhodiť. Vo filme vidíme, že sa mu to podarilo. Avšak po konečnom natáčaní filmu bol tento herec hospitalizovaný. Nakoniec ho našťastie uzdravili.
Veľká obeta prichádza zo strany herca Russela Crowea, údajne pri natáčaní všetkých filmov. Pred natáčaním sa v súkromnom živote snaží zmeniť na postavu,

umělec

ktorú má hrať. Myslím predovšetkým osobnostne. Najzaúmavejší je asi prípad natáčania filmu Romper Stomper, kde si tento herec zahral vodcu brutálnych a rasistických skinheadov, ktorí lámu ruky a nohy ázijským spoluobčanom, pričom sa flákajú po polorozpadnutých budovách. Pred natáčaním filmu si herec vyholil hlavu, no ale to je minimálna obeta. Vo svojom súkromí čítal knihu Mein Kampf / autorom je Adolf Hitler/ a študoval subkultúru skinheadov. V tej dobe ešte nebol taký známy a mnohokrát sa stalo, že ho kvôli výzoru a spomenutej knižke odviezla polícia. Zakaždým sa to však ujasnilo telefonátom režisérovi.