Neveríte peniazom a bankám? Potom vám bude sympatické zlato!

Veľa ľuďom a určite aj vám ide o to, aby sme boli v budúcnosti nejakým spôsobom majetkovo zabezpečení. Nemusíme tým pádom myslieť len na naše finančné pokrytie vo forme peňazí alebo vravieť en o úsporách v banke. Peniaze, respektíve mena môže mať za niekoľko rokov oslabený kurz a bankám sa takisto bojí veľa ľudí zveriť všetok majetok. Tí, čo sa touto tematikou zaoberajú hlbšie vravia o investičných výhodách, ktoré so sebou prináša investičné zlato a ktoré neposkytuje NBS.

zlatá cihla

Ale k tomu, aby ste takýto https://www.cas.sk/clanok/543902/muzi-a-zeny-sa-zhodli-v-najviac-tabu-otazke-takyto-je-idealny-pocet-sexualnych-partnerov/ krok podstúpili aj vy, nemusíte byť skúsený investor. Dokonca nemusíte byť ani bohatý/á. Vtip spočíva v tom, vedieť ako na to a akým spôsobom dokážeme kúpiť zlaté tehličky alebo mince tým najvýhodnejším spôsobom.
Šperkovnice nepredávajú zlato s tou pravou investičnou hodnotou. Rovnako ani Mincovna Kremnica neprodukuje mince, ktoré by sa dali využiť k týmto účelom.

Takže akú máte reálnu možnosť?
Zlaté tehličky a rovnako tak mince s investičnou hodnotou sa dajú zakúpiť výhradne v predajni, ktorá ich dováža zo zahraničia. Predajňa, mincovňa v Bratislave na Dunajskej ulici dokáže sprostredkovať zlato zo zahraničných zdrojov priamo k vám. Zaručená je jeho rýdzosť, je dovážené z dcérskej spoločnosti rakúskej centrálnej banky. Na kúpu zliatkov sa pritom neviaže daň pridanej hodnoty, čiže pridané DPH.

placka na červené podkladu

Oplatí sa to?
Ide o predaj zlata určeného k investičným účelom, ktorým si najlepšie dokážete pokryť svoje majetkové istoty. Zlato si celosvetovo uchováva svoju vysokú cennosť a čo je z hľadiska pokrytia našej budúcnosti dôležité, tento ušľachtilý kov a jeho hodnota nepodlieha faktorom, akými sú menná ekonomická či politická situácia. V čase krízy a v čase úpadku meny navyše jeho cennosť porastie.
A takýto cenený kov môžete mať aj vy vo svojom fyzickom vlastníctve. Pretože nikdy neviete, čo vás čaká o pár rokov a akú váhu bude mať váš súčasný peňažný majetok.