Zvíťazte nad upratovaním!


Upratovanie patrí medzi tie nepríjemnejšie časti bývania vo vlastnom dome. Nik z nás však nechce žiť v špine a preto občas treba poriadne zamakať. Aby sme si však upratovanie spríjemnili ako to len najviac pôjde, pripravili sme pre vás pár trikov ako upratovať rýchlejšie a efektívnejšie!
Tak ako všetko ostatné, pokiaľ chcete mať upratané čo najrýchlejšie a tým pádom nad upratovaním aj rýchlo zvíťaziť, mali by sme si v ňom urobiť systém, ktorý budete využívať a pomôže vám v upratovaním sa nezamotať,
potřeby na úklid
Vysávanie až nakoniec!
Mnoho ľudí robí pri upratovaní zásadnú chybu a to takú, že ako prvé začnú vysávať. Oberaj sa tým o veľmi veľa času, pretože predsa pri upratovaní všetkého iného ako napríklad pri utieraní prachu, alebo prášení kobercov narobíte znova taký istý neporiadok na dlážkach, ba dokonca aj oveľa väčší! Vysávanie si teda nechajte až na samý koniec, keď sú spotrebiče vyumývané a koberce vyprášené! Až potom má vysávanie skutočný zmysel a vy si nebudete robiť zbytočnú prácu navyše!

Utieranie prachu až po vysávaní
Tento bod sa môže zdať na prvý pohľad ako nezmysel, avšak keď sa nad tým poriadne zamyslíte, prídete na to, že je to veľmi praktické! Pri vysávaní sa totižto v miestnosti víri veľké množstvo prachu a teda utierať prach na skrinkách, poličkách a stolíkoch má asi rovnaký (ne)zmysel, ako vysávať pred tým, ako vyprášite koberce!

čištění

Nezačínajte maličkosťami
A na samý záver – posledná azda najdôležitejšia a najpraktickejšia rada! Nikdy nezačínajte maličkosťami, ako je napríklad triedenie príboru alebo skladanie prádla, či párenie ponožiek. A už vôbec nezačínajte upratovaním písacieho stolíka! Tieto činnosti vám zaberú toľko času, že sa ani nenazdáte a uvedomíte si, že je pol siedmej večer a vy sme neupratali nič podstatné. Začínajte preto vždy dôležitým upratovaním a pamätajte, že upratať si stolík môžete kedykoľvek.