Som proti dark webu. A čo vy?

Internet nám priniesol určitú slobodu, no s väčšou slobodou, rovnako ako aj s internetom, žiaľ rovnako prichádza aj cesta pre "ľudí", ktorí kašlú na nejakú morálku či zábrany. A rovnako sa otvára i cesta pre ľudí, ktorých musím jednoducho nazvať iba chorými, ktorí by mali vyhľadať lekársku pomoc a nešíriť svoje zvrátené predstavy cez internet.

hacker

Narážam predovšetkým na čoraz známejšiu, no čoraz vážnejšiu problematiku, v ktorej poznáme tú druhú stranu internetu, dark web, čideep web. Ten prvý odstavec sa väčšiny z nás netýka, nechcel som niekoho uraziť neprávom, no miesto pre tých vyššie opísaných ľudí je hlavne na dark webe a ťahajú k sebe i tých slušnejších, či mladých. O to je to škodlivejšie a práve to človeka zaráža. Bojí sa zlého vplyvu tohto morálneho odpadu. Nerozmýšľam ani tak nad sebou, skrátka dark web nenavštevujem a vôbec k tomu nemám chuť. Tým to pre mňa  osobne končí, no existuje veľa zvedavejších typov a práve to ma mrzí.

binární

A mrzia ma i činy, ktoré sa pomocou dark webu odohrávajú, pričom sú v podstate v anonymite. Takže autori stránky beztrestne a slobodne svoje hnusné činy vykonávajú ďalej a ešte ich tam aj propagujú a lákajú potencionálnych záujmecov. Je to riadna drzosť a čudujem sa ľuďom, ktorí sa vôbec z touto kriminálnou časťou internetu spoja. Teda pokiaľ ide len o zvedavosť, dajme tomu, ale určite si od kontatku so stránkami na dark webe dajte poriadny odstup.

•         Chcem tým celým naznačiť, že pokiaľ ešte internet nebol takým rozvinutým a populárnym, človeka, ktorý napríklad na ulici díluje drogy či dokonca zbrane, sa dalo odhaliť skôr. Taký človek ani nevyužíval sieť, aby prilákal záujemcov. Bol v takej klietke, ktorá raz spadne. Ale dnes sedia v pohodlí za počítačom a dílujú vo veľkom. Mäkké i tvrdé drogy, zbrane, všetko na jednom mieste. Podobne ako e-shop. Nevraviac o ďalších zvláštnych veciah na iných stránkach, ktoré sú tiež v predaji. No verte mi, taký tovar predajú len cez dark web.

schody

•         Potom tam ľahko môžeme nájsť druhý typ stránok. Mätúce obsahy pripomínajúce brutálne násilie, znásilnenie, možno i vraždy. Niekedy sa to týka i detí, či veľakrát i žien. Nečudoval by som sa, ak by sa verejne zistilo, že každý druhý autor týchto stránok je masový vrah. A pokiaľ nie je, je to nebezpečne brutálny sadista. A ak ani to nie, tak určite propagátor skutočne nemorálnych vecí, ktorého by mali vyšetriť doktori, či radšej polícia.
Už len tým, že sa na stránke zaregistrujete, v podstate tým to zlo podporíte. Som si však vedomý, že v niektorých prípadoch sa môže jednať len o fiktívnu tvorbu. No ale čo ak nie? Je to proste dark web a tam je povolené všetko.